Ogrodzenie i elewacja z łupka szarogłazowego

Do zrealizowania tego projektu posłużył nam szarogłaz. Ogrodzenie, które tutaj jest sporych rozmiarów, zrobiliśmy z łupka odpowiednio przygotowanego do murowania. Ten sam łupek posłużył nam do wybudowania ściany przy tarasie wypoczynkowym. Ściana odgradza posesję od otaczającego środowiska naturalnego. Ma wnęki, które imitują okna. Wyłożyliśmy je na płasko łupkiem elewacyjnym. W ten sposób zostało stworzone tło dla roślin sezonowych. 
 
Kamień pojawił się też na elewacji budynku. Ma on konstrukcję szkieletową. Cokół okleiliśmy kamieniem elewacyjnym ciętym, który jest naszym produktem. Takie rozwiązanie było najlepsze, bo kamień tak przygotowany jest stosunkowo lekki i nie obciąża konstrukcji. Jednocześnie pozwala uzyskać taki sam efekt, jaki daje kamień do murowania.
 
Rabaty przy budynku wysypane zostały korą łupkową. Jest to kruszywo (drobne płytki kamienne), którym można zastąpić korę drzewną. Tutaj spełnia ona funkcję nie tylko dekoracyjną, ale dzięki niej umocniona została niewielka skarpa przy budynku. Taka kora występuje w różnych frakcjach i można ją u nas kupić.
 
Łupek jest w naturalnym  szarobrązowym kolorze. Dzięki zastosowaniu tego samego rodzaju kamienia wszystko wygląda bardzo spójnie. 

 

Zobacz także